Kategorie

Nowe posty publikuję regularnie co środę o godzinie 20:00. Każdy post należy do jakiejś kategorii, abyś łatwiej mógł znaleźć to, czego potrzebujesz. Zachęcam Cię też do klikania w tagi, które są jeszcze bardziej precyzyjne niż kategorie.

Jeśli byłoby Ci mało moich postów na blogu, możesz też poszukać mnie na FacebookuTwitterze, czy Instagramie  🙂 Będzie mi bardzo miło, jeśli dołączysz do grona obeserwujących (najlepiej na każdym z nich 🙂

O czym piszę na Get Engspired?

Uczeń  – jak się uczyć, żeby się nauczyć? Przemycam wiedzę teoretyczną w przystępnej formie praktycznych wskazówek. Jeśli nie możesz się nauczyć języka to dowiesz się dlaczego oraz co robisz źle.

Nauczyciel  – wszystko co może zainteresować Nauczyciela: od postów metodycznych, przez biznesowe, po pedagogiczne, rozwój osobisty, komunikację bez agresji. Jak radzić sobie z uczniami, recenzje książek.

Rodzic – jak wspomagać dziecku w rozwoju? Jak pomagać w nauce angielskiego tak, aby dziecko myślało, że to zabawa? A przede wszystkim: jak nie przeszkadzać w nauce języka i nie wpajać dziecku własnych negatywnych i błędnych przekonań. 

Business English – temat rzeka, dlatego posty dotyczą różnych apektów. Czego możesz spodziewać się jako uczeń/nauczyciel Business English?  Jak nauczać skilli biznesowych? Dlaczego trzeba się skupić na słownictwie? Jak pomóc uczniom wyjść ze strefy komfortu i kazać im zacząć używać nowych zwrotów w emailach? 

CLIL – moja ulubiona metoda nauki nareszcie nie będzie dla Ciebie tajemnicą. Sama byłam uczona CLILem, dlatego posiadam wiedzę o tej metodzie nie tylko w formie suchej książkowej teorii ale też żywej, barwnej i EFEKTYWNEJ praktyki.

Motywacja  – jak wziąć się w garść, przestać się nad sobą użalać, wziąć byka za rogi i w końcu pokonać ten angielski???

Słownictwo – czyli cegły. Nie zbudujesz domu nie mając czym, tak samo nie zbudujesz zdań nie znając słów. Weź się do nauki – dowiedz się jak uczyć się i powtarzać słówka, jak robić dobre notatki i sprawić, że angielskiego będziesz uczył się szybciej.

Gramatyka  czyli zasady. Nie zbudujesz domu nie wiedząc jak budować, tak sam nie zbudujesz zdania nie używając gramatyki. Nie myśl sobie, że skoro to trudny temat, to chcesz się nauczyć języka bez gramatyki. Nie bądź ignorantem, tylko klikaj w tę kategorię i nadrabiaj braki. 

A teraz do roboty! Moje posty same się nie przeczytają 🙂

Kategorie

Reklamy